Konferencja Warmińsko-Mazurskiego Koła Pielęgniarek Epidemiologicznych ,,Zakażenia szpitalne – odpowiedzialność podmiotów leczniczych”
7 marca 2013
II Zachodniopomorska Konferencja Zespołów i Komitetów Kontroli Zakażeń – Szczecin
27 marca 2013
W dniu 21.03.2013 w Katowicach w Domu Lekarza odbyło się pierwsze szkolenie w ramach Akademii Profilaktyki Zakażeń zorganizowanej przez firmę Lohmann & Rauscher Polska.

Szkolenie w Katowicach  było pierwszym spotkaniem z cyklu konferencji poświęconych tematyce prewencji zakażeń jakie odbędą się w bieżącym roku w kolejnych miastach Polski.
Konferencja „Lepiej zapobiegać niż leczyć – Akademia Profilaktyki  Zakażeń”  została objęta patronatem Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych.

Pragniemy złożyć podziękowania dla Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych za chęć promowania działań edukacyjnych w środowisku pielęgniarskim oraz za udzielone wsparcie merytoryczne.
Pomysł Akademii Profilaktyki Zakażeń spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony personelu placówek ochrony zdrowia. W Akademii wzięło udział ponad sto pielęgniarek ze szpitali z  województwa śląskiego, opolskiego i małopolskiego.

Otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii na temat przeprowadzonego szkolenia oraz słowa zachęty do dalszych działań w tym zakresie.

Dziękujemy za udział w szkoleniu i serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkania organizowane w ramach Akademii Profilaktyki Zakażeń.