NOWY PROJEKT EDUKACYJNY
3 września 2020
Podziękowania
3 września 2020

Z upoważnienia Dyrektora  Małopolskiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły Pana Krzysztofa Grzesika poniżej przesyłam zaproszenie do udziału w wideokonferencji pn.: Jak w warunkach pandemii koronawirusa realizować strategię WHO  pt.  „Zjednoczeni by zakończyć gruźlicę, pilna potrzeba reakcji na globalną epidemię”.

Szkolenie on-line odbędzie się 3 września br. (czwartek) o godzinie 11:00. Przewidywany czas około 3 godziny (2,5 godz. konferencja, 0,5 godz. dyskusja).

Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy bądź telefoniczny, celem uzyskania linku do wideokonferencji. Szkolenie odbędzie się za pomocą komunikatora Teams. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Program Konferencji:

  1. Krzysztof Grzesik, Dyrektor – „Bezpieczeństwo pracy wśród chorych na gruźlicę i gruźlicę wielolekooporną według standardów Małopolskiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu”
  2. Dyrektor Iwan Nyskohuz – “Obecna sytuacja organizacji izolowania  i leczenia chorych na gruźlice, zwłaszcza gruźlice wielolekooporną”
  3. Profesor Jurij Walecki Koordynator Ekspertów Zarządu Ochrony Zdrowia Obwodowej Państwowe Administracji w dziedzinie „Ftyzjatria. Pulmonologia”  – „Scenariusze: optymistyczny, pesymistyczny i realny wzrostu zapadalności na gruźlice w rejonie wołyńskim”
  4. Prof. Leonid Hryshchuk – „Scenariusze: optymistyczny, pesymistyczny i realny wzrostu zapadalności na gruźlice w rejonie w rejonie tarnopolskim”
  5. prof.     Boris Kuzminow, Dyrektor Instytutu Badawczego Epidemiologii i Higieny – Prezentacja Laboratorium we Lwowie. Pomysł na współpracę w zakresie badań osób przyjeżdżających do Polski
  6. Arkadiusz Tomasiak Dyrektor Schroniska dla Niepełnosprawnych DPS w Radwanowicach – Problemy diagnostyki i izolowania w Domach Pomocy Społecznej.
  7. prof. dr hab. n. med. Ewa Augustynowicz-Kopeć, Zakład Mikrobiologii Krajowe Referencyjne Laboratorium Prątka – „Stan obecny diagnostyki prątka gruźlicy w Polsce – podsumowanie”