Opłatkowe Spotkanie Pielęgniarek i Położnych Epidemiologicznych w Zdrojówce

SEKCJA PIELĘGNIAREK EPIDEMIOLOGICZNYCH ZIEMI ŚLĄSKIEJ
1 listopada 2009
Wielkopolskie spotkania pielęgniarek i położnych epidemiologicznych.  
6 grudnia 2009
W dniu 2 grudnia 2009 roku  w Katowicach odbyło się tradycyjne,  8 już spotkanie opłatkowe Sekcji Pielęgniarek i Położnych Epidemiologicznych Ziemi Śląskiej.
W pięknej oprawie świątecznej z kolędami w tle, to coroczne spotkanie zgromadziło  pielęgniarki i położne  epidemiologiczne zatrudnionione w śląskich placówkach medycznych oraz zaproszonych gości. Spotkanie zorganizował Zespól ds. pielęgniarstwa epidemiologicznego działający przy Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Katowicach pod patronatem Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego i jednocześnie Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych mgr Mirosławy Malara. W tym uroczystym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Naszych szpitali, Instytucji, które na codzień współpracują z naszymi placówkami, a także ze Stowarzyszeniem. Zaszczycili nas przedstawiciele Wojewódzkiego i Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Katowicach oraz Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.Wykład inauguracyjny wygłosił dr Grzegorz Ziółkowski – członek honorowy Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych. Swoją obecnością zaszczyciły nas  Koleżanki  przebywające już na zasłużonej emeryturze, które były niejako prekursorkami tej nowej i ważnej dziedziny pielęgniarstwa w naszym Regionie. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu pierwszych pielęgniarek epidemiologicznych, pielęgniarstwo epidemiologiczne dynamicznie się rozwija. Nasze spotkanie uświetnił występ Kwartetu Smyczkowego LIBERATE MI z Katowic, który zagrał utwory klasyków światowych oraz piękne polskie kolędy, wprowadzając wszystkich uczestników spotkania w świąteczny nastrój.Wśród życzeń, wspomnień, refleksji, wymiany doświadczeń i przeżyć mijającego roku bardzo szybko upływał czas. Nie sposób w krótkim materiale opisać wszystkich wrażeń, jakie towarzyszyły temu spotkaniu. Mam jednak nadzieję, że czas spędzony razem sprawił wszystkim Koleżankom radość i pozwoli z optymizmem i nadzieją wkroczyć w Nowy 2010 Rok.

 

Z najlepszymi życzeniami pomyślności w Nowym Roku 2010 dla wszystkich w imieniu swoim i Zespołu ds. pielęgniarstwa epidemiologicznego

Przewodnicząca Zespołu

 Anna Dyl