Spotkanie Szkoleniowe Podkarpackiej Sekcji Pielęgniarek Epidemiologicznych

Nasze Zachodniopomorskie spotkania „Mikołajkowe”
6 grudnia 2009
I KONFERENCJA PODLASKICH PIELĘGNIAREK EPIDEMIOLOGICZNYCH
24 kwietnia 2010

W dniu 10 – 12 grudnia 2009 roku w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym „Dukat” w Horyńcu odbyło się I Spotkanie Szkoleniowe nowopowstałej Podkarpackiej Sekcji Pielęgniarek Epidemiologicznych. Pielęgniarki Epidemiologiczne Województwa Podkarpackiego spotykały się już od 10 lat, spotkania te odbywały się raz do roku, jednak dopiero teraz udało się utworzyć Podkarpacką Sekcję. W tym roku spotkanie było bardzo uroczyste, swoją obecnością zaszczycili nas znakomici goście:

Pani Mirosława Malara – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych oraz Pani Beata Ochocka – Konsultant Krajowy w Dziedzinie Pielęgniarstwa Epidemiologicznego.
Pani Prezes i Pani Konsultant mówiły o dynamicznym rozwoju Pielęgniarstwa epidemiologicznego, o współpracy Stowarzyszenia z Ośrodkami zagranicznymi, o zwiększającej się liczbie pielęgniarek uzyskujących tytuł specjalisty z dziedziny pielęgniarstwa epidemiologicznego.
Odpowiadały również na szereg pytań zadawanych przez nasze koleżanki, udzielały wskazówek, rozwiewały nurtujące nas wątpliwości.
W trakcie spotkania odbyły się również bardzo ciekawe wykłady o tematyce zakażeń szpitalnych oraz panel dyskusyjny Firmy Jonhson &Jonhson, Schulke, Baxter, B/Braun, Bochemie, które były współorganizatorem spotkania.
Świątecznym akcentem spotkania była kolacja wigilijna i śpiew kolęd, co w piękny sposób pozwoliło zjednoczyć wszystkich obecnych. 

           

Przewodnicząca Podkarpackiej
Sekcji Pielęgniarek Epidemiologicznych
Bogumiła Pieniążek