Spotkanie Szkoleniowe Podkarpackiej Sekcji Pielęgniarek Epidemiologicznych

Spotkanie szkoleniowe Wielkopolskiego Zespołu Pielęgniarek i Położnych Epidemiologicznych – Soplicowo 2010
27 maja 2010
Konferencja
10 września 2010

Zespół pałacowo – parkowy Krasiczyn. Jeden z najokazalszych i najciekawszych obiektów zabytkowych województwa podkarpackiego. To właśnie ten wspaniały zamek był miejscem kolejnego Spotkania Szkoleniowego Podkarpackiej Sekcji Pielęgniarek Epidemiologicznych, które odbyło się w dniach 14 – 15.06.2010 roku.

Spotkanie rozpoczęło się trzygodzinnym posiedzeniem Podkarpackiej Sekcji pielęgniarek epidemiologicznych podczas którego pielęgniarki omawiały sprawy organizacyjne Sekcji. Następnie odbyło się uroczyste otwarcie Spotkania, którego dokonała przewodnicząca Sekcji Bogumiła Pieniążek. Przywitała przybyłych gości; Panią Izabelę Kowalską Przewodniczącą POIPIP w Rzeszowie oraz Pana Jana Kopczyka Przewodniczącego POIPIP z siedzibą w Przeworsku.

Po oficjalnym wstępie rozpoczęła się Sesja wykładowa. Podczas której mogliśmy posłuchać bardzo ciekawych wykładów o następującej tematyce:
1. Ekspozycja zawodowa HBV, HCV, HIV – zagrożenia w Pracowniach Gastroenterologii – lek med. Jolanta Zawadzka – przewodnicząca Zespołu ds. kontroli zakażeń szpitalnych.
2. Procedury postępowania w Pracowni Endoskopii – przewodnicząca Zespołu ds. procedur i standardów – Małgorzata Janicka – Szpond.
3. Legionella pneumophilia  – czy grozi mam choroba legionistów – Filip Cetera.
4. Bezpieczna linia naczyniowa – Andrzej Bisaga
5. Safeflow – Bezigłowy system dostępu naczyniowego – Tomasz Bronst
6. Nowoczesne metody sterylizacji narzędzi i dekontaminacji powierzchni – Mariusz Telma.
7. Profilaktyka i zwalczanie zakażeń MRSA – Andrzej Wójcikowski.
8. OUTSORCING – alternatywa dla szpitali… i nie tylko – Artur Salwach 

   

Po sesji wykładowej gościnny Krasiczyn zaprosił nas na uroczystą kolację a po niej nocne zwiedzanie zamku. Spotkanie z Kamerdynerem, Białą Damą i Strażnikiem Lochów. Zabawa była wspaniała a… strachu co nie miara.

Dziękujemy serdecznie Firmom wspierającym Sekcję za pomoc w organizacji Spotkania Szkoleniowego Podkarpackiej Sekcji Pielęgniarek Epidemiologicznych. 

Bogumiła Pieniążek
Barbara Stawarz