Wszystko o grypie- marcowy Flu Letter – Debata Flu&COVID-19 Meeting 2021, która odbędzie się 8 kwietnia o godz. 11:00 online

XXIII Zjazd
29 marca 2021
Życzenia Świąteczne
2 kwietnia 2021

Pobierz obrazki
Pobierz obrazki

Flu & Covid-19 Meeting

W imieniu Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zapraszamy Państwa na debatę Flu&COVID-19 Meeting 2021, która odbędzie się 8 kwietnia o godz. 11:00 online.

 

Badanie opinii publicznej dotyczące szczepień w aptekach

Pobierz obrazki

Pandemia trwa już prawie rok, a pomimo lockdown’u apteki pozostały otwarte. Przez cały czas walki z wirusem SARS-CoV-2 wydawały środki ochrony osobistej, zapewniały stały dostęp do leków oraz świadczyły pomoc pacjentom. W tej szczególnej sytuacji został zauważony fakt, iż apteki stanowią ważny ośrodek ochrony zdrowia publicznego dla społeczeństwa. Na przełomie grudnia i stycznia zostało przeprowadzone badanie dotyczące opinii i praktyki pacjentów związanych ze szczepieniem w aptekach, które ukazało pozytywny stosunek respondentów do propozycji szczepienia przeprowadzonego w aptekach przez farmaceutów.
Konsensus Ekspertów w sprawie zapotrzebowania na szczepionki przeciw grypie w sezonie 2021/2022

Pobierz obrazki

Eksperci z Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy we współpracy z licznymi instytucjami publicznymi oraz producentami wypracowali Konsensus Ekspertów w sprawie zapotrzebowania na szczepionki przeciw grypie na sezon 2021/2022. Na podstawie zebranych danych oraz analizy sytuacji rynkowej i epidemiologicznej, została przeprowadzona estymacja, w wyniku której ustalono, że zapotrzebowanie na szczepionki przeciw grypie wzrośnie o około 45% w porównaniu z ubiegłym sezonem, co stanowi ponad 3,3 mln dawek.