Zaproszenie na konferencję „Szczepienia ochronne szansą na lepszą jakość życia”

Zarząd VII Kadencji wybrany podczas XXV Zjazdu PSPE
17 kwietnia 2023
X Konferencja ONLINE Ogólnopolskie Spotkania Mikrobiologów i Epidemiologów, 24 kwietnia 2023
18 kwietnia 2023

Szanowni Państwo,

W imieniu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji pn. „Szczepienia ochronne gwarancją na lepszą jakość życia” organizowanej z okazji Europejskiego Tygodnia Szczepień 2023.  

Konferencja odbędzie się 25 kwietnia 2023 roku o godz. 10.00, w Auli NIZP PZH – PIB w Warszawie, ul. Chocimska 24.

Wydarzenie adresowane jest w szczególności do lekarzy, pielęgniarek, przedstawicieli zawodów medycznych, pracowników Inspekcji Sanitarnej, przedstawicieli medycznych uczelni wyższych oraz ośrodków naukowych.

Tematem przewodnim konferencji będą szczepienia przeciw HPV. Szczepionka przeciw HPV to pierwsza szczepionka, której głównym celem jest zapobieganie chorobom nowotworowym. Powszechny program szczepień to szansa na świat bez raka szyjki macicy oraz innych rzadszych nowotworów wywoływanych przez HPV. Ważnym elementem uzyskania jak największych korzyści z powszechnego programu szczepień przeciw HPV jest uzyskanie wysokiego stanu zaszczepienia, co wymaga wysokiej akceptacji tego sposobu profilaktyki ze strony rodziców i nastolatków. Wyrażając zgodę na szczepienie swoich dzieci rodzice dają im szansę na uniknięcie w przyszłości groźnej dla ich zdrowia, a nawet życia, choroby. Z badań ankietowych prowadzonych przez NIZP PZH-PIB we wrześniu 2022 roku wynika, że prawie 60% pytanych rodziców chce zaszczepić swoje dziecko przeciw HPV. W czasie konferencji będziemy również podkreślać znaczenie wiedzy i postaw pracowników ochrony zdrowia w akceptacji szczepień przeciw HPV. Przypomnimy również wyzwania i ryzyko związane ze spadająca liczbą dzieci szczepionych w ramach Programu Szczepień Ochronnych.

Konferencja odbędzie się w dwóch formułach: stacjonarnej oraz online.

Zapraszamy do rejestracji osoby chcące wziąć udział w Konferencji siedzibie NIPZ PZH – PIB: https://www.pzh.gov.pl/europejski-tydzien-szczepien/

 

Transmisja online dostępna będzie pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=Dd4QwUHr6qg

lub https://www.facebook.com/Szczepienia.info

Program konferencji

Z poważaniem,
dr n. med. Bernard Waśko
Dyrektor
Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego