Regulamin
Walnego Zgromadzenia Członków
Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych
§1
- Walne Zgromadzenie Członków zwołuje Zarząd Stowarzyszenia, zawiadamiając członków co najmniej na 14 dni przed terminem Zgromadzenia.
- Zawiadomienie zostaje dostarczone wszystkim członkom Stowarzyszenia za pośrednictwem poczty oraz ogłoszone w widocznym miejscu w lokalu Stowarzyszenia i na stronie internetowej pspe.pl
§2
- W Walnym Zgromadzeniu Członków uczestniczą:
- z głosem stanowiącym tzw. czynne i bierne prawo wyborcze – członkowie zwyczajni posiadający członkostwo PSPE zgodnie z § 13 Statutu PSPE
- z głosem doradczym członkowie wspierający posiadający członkostwo PSPE zgodnie z §18 Statutu PSPE oraz członkowie honorowi posiadający członkostwo PSPE zgodnie z
§ 16 Statutu PSPE
§3
- Członkowie Stowarzyszenia przed wejściem na salę obrad są zobowiązani podpisać listę obecności, którą nadzorują osoby upoważnione przez Zarząd.
- Po podpisaniu listy obecności, członek zwyczajny Stowarzyszenia otrzymuje „Mandat” z numerem odpowiadającym numerowi z listy obecności, pod którym figuruje
§4
- O godzinie określonej w zawiadomieniu, Prezes Stowarzyszenia lub zastępca Prezesa, jeżeli Prezes jest nieobecny, stwierdza na podstawie listy obecności ile osób jest obecnych na Zgromadzeniu i podaje tę informację obecnym do wiadomości.
- W przypadku gdy obecnych jest co najmniej połowa, Prezes otwiera Zgromadzenie, a jeżeli osób jest mniej, informuje że Zgromadzenie odbędzie się w drugim terminie, tj. 30 minut później, bez względu na ilość obecnych.
§5
- Po otwarciu Zgromadzenia następuje wybór przewodniczącego Zgromadzenia, który stwierdza czy Zgromadzenie zostało prawidłowo zwołane i prowadzi Zgromadzenie zgodnie z porządkiem obrad, przepisami Statutu PSPE oraz niniejszym Regulaminem. Przewodniczący udziela głosu osobom zgłaszającym udział w dyskusji w ramach porządku obrad oraz zgłaszającym wnioski formalne związane z toczącym się zgromadzeniem
§6
Spośród obecnych na sali członków zwyczajnych, Zgromadzenie wybiera:
- Prezydium Walnego Zgromadzenia w składzie trzech osób. Prezydium ze swojego grona wybiera przewodniczącego, sekretarza, członka i podaje tę informacje do wiadomości zgromadzonych. Prezydium sporządza protokół z Walnego Zgromadzenia, który podpisuje Prezydium Walnego Zgromadzenia w pełnym składzie oraz przewodniczący Walnego Zgromadzenia.
- Komisję Skrutacyjną w składzie trzech osób. Komisja ze swojego grona wybiera przewodniczącego, sekretarza, członka i podaje tę informacje do wiadomości zgromadzonych. Komisja dokonuje liczenia głosów oddanych w głosowaniu tajnym i jawnym. Komisja sporządza protokół, w którym zapisuje wyniki poszczególnych głosowań, z podaniem ile osób głosowało, ile głosów zostało oddanych „za”, ile „przeciw” i ile się „wstrzymało”. Protokół podpisuje Komisja w pełnym składzie
- Komisję Uchwał i Wniosków w składzie w składzie trzech osób. Komisja ze swego grona wybiera przewodniczącego, sekretarza, członka i podaje tę informację do wiadomości zgromadzonych. Komisja zapisuje treść poszczególnych uchwał nadając im numer, podaje wyniki głosowania nad uchwałami i stwierdza czy wobec wyniku głosowania uchwała została podjęta. Komisja zapisuje do protokołu wnioski zgłoszone przez członków Zgromadzenia. Komisja sporządza protokół i podpisuje go w pełnym składzie.
- W przypadku, gdy Walne Zgromadzenia Członków jest sprawozdawczo-wyborcze, Zgromadzenie wybiera Komisję Wyborczą w składzie trzech osób. Komisja ze swego grona wybiera przewodniczącego, sekretarza, członka i podaje tę informację do wiadomości zgromadzonych. Do obowiązków Komisji Wyborczej należy przeprowadzenie wyborów: Prezesa, Zastępcy Prezesa, członków Zarządu oraz członków Komisji Rewizyjnej.
Komisja przyjmuje zgłoszenia kandydatów – członków zwyczajnych do ww. władz.
Liczba kandydatów jest nieograniczona.
Kandydat wyraża zgodę na kandydowanie po krótkiej autoprezentacji.
Komisja sporządza listy wyborcze.
W przypadku głosowania jawnego Komisja zlicza głosy, a w przypadku głosowania tajnego przygotowuje karty do głosowania z wykazem kandydatów i rozdaje je członkom uprawnionym do głosowania.
Komisja zbiera głosy do urny i dokonuje ich zliczenia.
Komisja sporządza protokół z wyborów i ogłasza wyniki głosowania. Komisja podpisuje protokół w pełnym składzie.
§7
- Głosowanie jawne na Walnym Zgromadzeniu może odbywać się poprzez podniesienie przez członka zwyczajnego Mandatu, a następnie przez przeliczenie głosów przez członków Komisji Skrutacyjnej lub Komisji Wyborczej, zależnie od rodzaju głosowania.
- Głosowanie tajne, które może mieć miejsce przy wyborach Zarządu i Komisji Rewizyjnej, odbywa się przez wrzucenie do urny karty do głosowania.
- Głosowanie jawne i tajne może odbywać się również w systemie elektronicznym.
§8
- Po wyczerpaniu porządku obrad, Przewodniczący zamyka Zgromadzenie.
§9
- Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zwołuje się na zasadach określonych w Statucie PSPE.
- Do Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków PSPE stosuje się odpowiednio zapisy niniejszego Regulaminu
§10
- W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie, mają zastosowanie przepisy Statutu PSPE
§11
- Regulamin wchodzi w życie po uchwaleniu go przez Walne Zgromadzenie Członków.
Niniejszy Regulamin Walnego Zgromadzenia Członków
Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych
został uchwalony Uchwałą Nr 8 z dnia 22-04-2017
Walnego Zgromadzenia Członków
odbytego w dniu 22-04-2017r.
W Wiśle.
ZARZĄD
Miroslawa Malara
Małgorzata Sobania
Rita Pawletko
Synowiec Edyta
Giemza Małgorzata